Dildo z silikonu – przykładowe modele

Dildo z silikonu medycznego – co je wyróżnia?

Dildo silikonowe jest niezwykle aksamitne i miękkie w dotyku, a jego gładka powierzchnia powoduje niesamowite doznania w kontakcie ze skórą. Dzięki temu dildo z silikonu medycznego jest naprawdę przyjemne w użyciu.

Porównując dildo silikonowe do ich żelowych lub lateksowych odpowiedników, silikon posiada zdecydowaną przewagę, ponieważ jest w 100% bezpieczny dla skóry, jego powierzchnia jest nieporowata, i łatwe do czyszczenia. Dzięki temu silikonowe dildo jest połączeniem przyjemności i wysokiego poziomu higieny.

Dildo z silikonu medycznego, żelu i lateksu

Seks zabawki wykonane z żelu, gumy lub lateksu są porowate, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia ich dokładne wyczyszczenie. Nawet w mikroporach może gromadzić się brud, którego nie da się usunąć. Ponadto, materiały te mogą ulec rozkładowi, a ich mikrocząsteczki przedostać się do organizmu. Ponadto materiały te źle reagują, np. z mydłami i lubrykantami innymi niż te na bazie wody.

Dildo silikonowe i jego rodzaje

Silikonowe dildo może mieć wiele różnych kształtów. W rzeczywistości, większość typów dildo ma swoje odpowiedniki wykonane z tego materiału. Mogą to być między innymi dildo analne, dildo podwójne czy wibratory dildo. Silikonowe dilda mają różne odsłony, mogą być mniejsze lub większe, różowe, czarne czy złote.

Dildo silikonowe a lubrykanty

Lubrykanty na bazie silikonu nie nadają się do stosowania z silikonowymi dildo, ponieważ mogą uszkodzić zabawkę. Jest to podstawowa zasada, o której należy pamiętać. Z reguły do dildo silikonowych stosuje się lubrykanty na bazie wody lub oleju, ale zawsze warto sprawdzić instrukcje i zalecenia producenta.

Silikonowe dildo – jak o nie dbać?

Silikon ma tendencję do przyciągania kurzu, dlatego niezwykle ważne jest, aby usunąć go przed użyciem. Można to zrobić na przykład za pomocą suszarki. Aby zminimalizować gromadzenie się kurzu, warto przechowywać silikonowe dildo w szczelnym pudełku. Jeśli chodzi o mycie, w większości przypadków wystarczy ciepła woda z mydłem lub specjalnym preparatem do gadżetów.