Wibratory silikonowe – wibratory z silikonu

Wibrator silikonowy

Wibrator silikonowy jest niezwykle aksamitny i miękki w dotyku, a ich gładka powierzchnia sprawia niesamowite doznania w kontakcie ze skórą. Dzięki temu wibratory z silikonu medycznego są naprawdę przyjemne w użyciu.

Porównując wibratory silikonowe z ich odpowiednikami z żelu czy lateksu, silikon króluje dzięki temu, że jest w 100% bezpieczny dla skóry, nieporowaty i łatwy do czyszczenia. Sprawia to, że wibrator silikonowy jest połączeniem przyjemności i wysokiego poziomu higieniczności.

Wibratory silikonowe a żelowe i lateksowe

Zabawki seksualne wykonane z żelu, gumy lub lateksu są porowate, co utrudnia, a wręcz uniemożliwia ich dokładne czyszczenie. Nawet w mikroporach mogą odkładać się zabrudzenia, których usunięcie może być niemożliwe. Co więcej materiały te mogą ulegać rozpadowi a ich mikrocząsteczki przenikać do organizmu. Dodatkowo materiały te źle reagują m.in. z mydłem, płynami czy lubrykantami innymi niż te na bazie wody.

Wibratory z silikony medycznegi i ich rodzaje

Wibrator silikonowy może występować pod wieloma różnymi postaciami. Tak naprawdę większość typów wibratorów posiada swoje odpowiedniki wykonane z tego materiału. Mogą to być m.in. wibratory łechtaczkowe, wibratory do punktu G czy wibratory analne. Wibratory silikonowe posiadają różne poziomy mocy wibracji. Mogą też być zasilane w różny sposób – od baterii po wbudowane akumulatory.

Wibrator z silikonu a lubrykanty

Lubrykanty na bazie silikonu nie nadają się do stosowania z wibratorami silikonowymi, ponieważ mogą powodować uszkodzenia zabawki. To podstawowa zasada, o której musisz pamiętać. Co do zasady odpowiednie dla wibratorów silikonowych są na bazie wody lub oleju, jednak zawsze warto się upewnić czytając instrukcję i zalecenia producenta.

Silikonowy wibrator – jak o niego dbać?

Silikon ma tendencję do przyciągania kurzu, dlatego niezwykle ważne jest, aby przed użyciem zadbać o usunięcie ewentualnego zakurzenia. Możesz to zrobić np. przy pomocy suszarki. Żeby zminimalizować osiadanie kurzu warto go przechowywać w szczelnym pudełku. Jeśli chodzi o mycie to w większości wypadków wystarczy ciepła woda z mydłem lub dedykowany środek czyszczący.

Zobacz także: dildo silikonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *