Czym są maski BDSM?

Wyłączenie zmysłu wzroku powoduje wzmocnienie pozostałych zmysłów, dzięki czemu możemy potęgować odczuwane doznania. Jedną z form ograniczania pola widzenia (i nie tylko jak się za moment okaże) są maski BDSM. Maska służy do budowania atmosfery tajemniczości i fantazji, ponieważ ​​zakrywa twarz osoby noszącej, pomaga tworzyć ekscytujące napięcie i zwiększać poziom odczuwanych bodźców.

Maska BDSM może być noszona zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ale najczęściej wybiera je płeć piękna, żeby wyglądać jeszcze bardziej zmysłowo i intrygująco. Maski BDSM są dostępne w wielu różnych odsłonach – stylach, rozmiarach i kształtach. Niektóre z nich wyposażone są także w gag BDSM, który blokuje usta i dodatkowo potęguje uczucie zniewolenia.

Nie wszystkie maski zakrywają oczy. Istnieje spora grupa masek z otworami pozwalającymi na obserwowanie otoczenia bez żadnych przeszkód. Są to na przykład ozdobne maski podkreślające urodę i dodające tajemniczości.

Maska BDSM i jej rodzaje

Dostępne są różne rodzaje masek erotycznych. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych typów.

  • Maski erotyczne na oczy lub z opaską na oczy

Te maski BDSM w niektórych przypadkach wyglądają jak znane wam z poprzedniego wpisu opaski erotyczne. Są świetne dla początkujących osób, które nie są jeszcze gotowe na bardziej rozbudowane modele.

Osoba nosząca taką maskę na oczy nie jest w stanie niczego zobaczyć i de facto jest zdana na wolę partnera. Inicjatywa należy do niego, a ty nie wiesz co planuje, ani w jakim miejscu zamierza zaraz sprawić ci przyjemność. Żeby jeszcze zwiększyć poziom doznań możecie wykorzystać bicze BDSM, piórka erotyczne czy zabawę z temperaturą – kostkami lodu albo płynnym woskiem.

  • Maski zakrywające twarz lub głowę

Tego typu maski erotyczne przypominają w niektórych przypadkach kaptury BDSM. Są bardziej rozbudowane niż poprzedni typ, zakrywają więcej niż opaska i mogą posiadać ciekawe funkcje dodatkowe.

Zazwyczaj jest to maska BDSM wykonana ze spandexu posiadająca trzy otwory – na usta, nos i oczy. Bez problemu znajdziesz też delikatniejsze maski wykonane z koronki, albo bardziej “hardcorowe” maski na całą twarz bez jakichkolwiek otworów – wtedy materiał przepuszcza powietrze.

Tego typu maski BDSM alb służą do podkreślenia urody partnerki, do zwiększenia tajemniczości albo podkreślenia uległości.

  • Maski seksualnej osobowości

Dość powszechną praktyką BDSM jest odgrywanie ról przez poszczególnych partnerów. Zazwyczaj jest to strona dominująca i uległa, ponętna kocica czy posłuszny piesek. Maska seksualnej osobowości ułatwia wcielenie się w odgrywaną rolę.

Istnieje naprawdę wiele różnych masek seksualnych osobowości, co pozwala wcielać się w najróżniejsze postaci. Dla osób lubiących odgrywanie ról przydatne mogą być także obroże BDSM, pasy cnoty czy kajdanki erotyczne.

  • Maski erotyczne z maskaradą

Maski z maskaradą to idealny sposób na wprowadzenie odrobiny pociągającej tajemniczości. Zasłonięcie twarzy partnera w ten sposób może być naprawdę pociągające i intensywnie erotycznie.

Maski BDSM z maskaradą są naprawdę ozdobne i posiadają wiele dekoracyjnych elementów, powszechna jest koronka, cekiny, złocenia i inne zdobienia. Są popularne nie tylko ze względu na pełnione funkcje, ale także a może przede wszystkim za walory estetyczne.

Maski BDSM z kneblem – mogą zakrywać całą twarz lub mieć otwory na oczy. Różnią się stylem, rozmiarem typem knebla i oczywiście kolorami. Zazwyczaj taka seks-maska składa się z opaski na oczy i knebla w postaci piłki. Opaska zakrywa oczy, a knebel uniemożliwia komunikację werbalną.

Maska lateksowa BDSM – nie tylko taka

Choć najpopularniejszy jest lateks, skóra i spandex maski erotyczne mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych, poza wymienionymi wyżej zaliczyć można:

  • guma
  • PVC
  • sztuczne futro

Maska lateksowa BDSM, wykonana ze spandexu czy gumy będzie najlepsza dla osób wkraczających dopiero w świat BDSM. Wspomniane materiały są miękkie i przepuszczające. Największą przepuszczalnością cechuje się ten pierwszy materiał, który praktycznie w ogóle nie utrudnia oddychania, nawet jeśli maska nie ma żadnych dziur na nos i usta.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników i tych, którym przyjemność sprawia uczucie lekkiego podduszania, bardziej odpowiednie mogą być maski z PVC lub skóry. Materiały te są bardziej sztywne, mniej przepuszczalne i zazwyczaj są wyposażone w regulowane paski.

Seksowne maski ze sztucznego futra, koronki czy jedwabiu to romantyczne, zmysłowe dodatki, które zazwyczaj w żaden sposób nie ograniczają wzroku ani możliwości oddychania. Ich rola jest czysto dekoracyjna.

BDSM – maska erotyczna i jej kształty

Maski BDSM mogą być bardzo podobne do masek weneckich i wtedy pełnią funkcję niemal wyłącznie estetyczną. Pobudzają zmysły i wprowadzają poczucie tajemniczości. Bardziej rozbudowane modele wyposażone są w opaskę na oczy, a jeszcze inne przyjmują postaci pełnego kaptura bez żadnych otworów. Zaawansowana maska BDSM poza zasłonięciem oczy odbierze ci również mową i to dosłownie.

Bardziej specyficzne maski mają kształt mający naśladować określone zwierzę – najczęściej kota, psa lub królika. Takie modele wyposażone mogą być w rogi, długie uszy, wydłużony pyszczek i inne atrybuty ze świata zwierząt.

Maski BDSM a ich rozmiar

Zwykle maski ​​bondage są zaprojektowane tak, aby ich rozmiar był uniwersalny i pasował na większość użytkowników. Ale nie jest to zasada, która sprawdzi się przy każdym takim gadżecie. Spandex i guma są na tyle elastyczne, że mogą się lekko rozszerzać, co oznacza, że ​​można je dopasować do kształtu i rozmiaru twarzy. Jednak skóra już się nie rozszerzy i nie dopasuje do budowy twojej głowy

Musisz odpowiednio zmierzyć rozmiar nie tylko całej głowy, ale także oczu, nosa czy ust. Upewnij się, że otwory w masce są odpowiednio dopasowane do twarzy. Niektóre maski posiadają system regulacji w postaci pasków, klamerek czy zamków błyskawicznych.

Przed zakupem maski erotycznej wybierz, jaki rodzaj chcesz kupić. Jeśli kupujesz opaskę na oczy, musisz zmierzyć rozmiar swojej głowy. Jeśli wybierasz model z gagiem, rozmiar knebla musi być dopasowany do twoich ust.

Wybór odpowiedniego rozmiaru jest ważny, ponieważ jeśli maska ​​do bondage będzie zbyt duża, to zsunie ci się z twarzy, a jeśli będzie za mała, będzie niewygodna.

Maski erotyczne – zastosowanie

Maski BDSM mają co najmniej 2 podstawowe zastosowania. Z jednej strony pełnią funkcje ozdobne – podkreślają naturalne kobiece piękno, podkreślają seksowne części twarzy i jednocześnie budują poczucie tajemniczości.

Z drugiej strony maski erotyczne to klasyczne gadżety BDSM, których zadaniem jest ograniczanie pola widzenia, umożliwienie komunikacji werbalnej czy podkreślanie uległości i poddaństwa.