Packi BDSM to gadżet nieodzowny przy tzw. spankingu czyli tzw. klapsach erotycznych. W najprostszej formie są zadawane za pomocą dłoni partner, jednak packa BDSM jest w stanie wznieść tę zabawę na zupełnie inny poziom. Do sprawiania przyjemności i satysfakcji z klapsów służą też m.in. pejcze BDSM czy dużo bardziej zaawansowane baty BDSM.

W tym poradniku poruszymy jednak temat wyłącznie packi erotycznej. Tego typu gadżety BDSM mogą występować w różnych postaciach, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o zdolność do sprawiania przyjemności. Ciężkie i sztywne packi wywołują przyjemny tępy ból. Z kolei packi erotyczne, które są lekkie i elastyczne wywołują bardziej uczucie podniecającego mrowienia i szczypania.

Packi BDSM – podstawy korzystania

Miejsc w jakich packi BDSM mogą sprawiać przyjemność jest naprawdę wiele, jednak w większości przypadków są to nagie pośladki. Może to być dodatkowe urozmaicenie klasycznego stosunku, element gry wstępnej albo część zabawy polegającej na odgrywaniu ról. Stosują się je podczas zabaw age play czy odgrywania ról dominanta i służącego.

Zanim zaczniesz uderzać packą BDSM w nagie pośladki poświęć trochę czasu na trening i oswojenie się z nową zabawką. Jako cel treningowy możesz obrać sobie poduszkę czy worek treningowy, jeśli takowy posiadasz.

Kiedy przystąpisz do zabawy z partnerem pamiętaj, że nie wszystkie miejsca na ciele nadają się do uderzeń. Za wszelką cenę unikaj kości ogonowej, okolic nerek, kostek, kolan, łokci i oczywiście całej głowy. Jeśli planujesz zbliżyć się do piersi lub miejsc intymnych zachowaj szczególną delikatność. Nigdy nie uderzaj krawędzią packi erotycznej, zawsze tą płaską stroną.

Jeszcze kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa. Przed zabawą sprawdź koniecznie czy packa nie została uszkodzona. Wszelkiego rodzaju ostra krawędzie czy odpryski mogą zranić partnera. A to ostatnia rzecz jakiej pragniesz.

Jeżeli twoje gadżety BDSM są wykonana z materiałów porowatych takich jak n. guma nie udostępniaj jej innym osobom. Pory sprawiają, że dokładne wyczyszczenie takiej zabawki jest niemożliwe. W porach gromadzą się zanieczyszczenia i bakterie, którymi nie chcesz dzielić się z innymi.

Packa BDSM – jak ją stosować?

Z packi BDSM możesz korzystać na wiele różnych sposobów, w najróżniejszych pozycjach. Najbardziej popularne są różnego typu pozycje stojące w pochyleniu, leżące i na pieska. Jeśli lubisz zabawę z dominacja to na pewno spodoba ci się pozycja w której leżysz przewieszona na kolanach siedzącego partnera niczym niegrzeczna uczennica.

Zanim zaczniecie zabawę ustalcie które miejsca wchodzą w grę, żeby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek. Mogą to być oczywiście pośladki, ale warto rozważyć też wewnętrzną i tylną stronę ud, genitalia czy piersi. Przy tych dwóch ostatnich zachowaj jednak maksymalne wyczucie.

Packa erotyczna – rodzaj ma znaczenie

Do pewnego stopnia możesz kontrolować intensywność i odczuwane wrażenia, jednak wiele zależy od budowy i masy samej packi BDSM.

Packi duże, ciężkie i sztywne zapewniają dość tępy ból, podczas gdy packi lekkie i elastyczne gwarantują bardziej szczypanie. Obie formy bólu są na swój sposób przyjemne więc dlaczego nie wykorzystać ich obu? Możesz zaopatrzyć się w dwa rodzaje pacek i na zmianę uderzać każdą z nich.

Jaka liczba klapsów będzie najlepsza?

Samo liczenie klapsów jest pewnym rodzajem kary i upokorzenia. Zmuszenie uległej strony do liczenia klapsów, najlepiej na głos może być dodatkowo podniecające. Uległy może albo zliczać już zadane klapsy lub te które jeszcze pozostały.

W trakcie zadawania klapsów możesz zapytać uległą stronę o podanie liczby informując ją że tylko klapsów jeszcze dostanie. Możecie też przed rozpoczęciem zabawy ustalić sygnał, który powie partnerowi, że mamy już dość i osiągnęliśmy pełnię satysfakcji z tej formy zadawania przyjemności.

Packi BDSM i ich rodzaje

Packi z otworami

To zazwyczaj duże i masywne packi BDSM wyposażone w otwory, które umożliwiają przepływ powietrza co pozwala na szybsze i mocniejsze uderzenia.

Ze względu na stosunkowo dużą moc „rażenia” nie są polecane początkujących osobom.

Packi pełne

Mogą być bardzo podobne do poprzedniego typu z tym, że nie posiadają otworów. Te większe posiadają dużą powierzchnię co sprawia, że ich moc nie jest tak duża. Jednocześnie te duże packi erotyczne nadają się niemal wyłącznie do uderzeń w pośladki.

Nieco mniejsze modele pozwalają już na bardziej precyzyjne uderzenia.

Packi zakładane na dłoń

Większość pacek zamocowane jest na rączce która pozwala na swobodne poruszanie. Ten typ jest pozbawiony trzonka i żeby zacząć zabawę trzeba założyć taką packi na dłoń.

Dzięki temu mamy dużo większą kontrolę nad ruchem oraz siłą uderzenia.

Packi futrzane

Są dużo bardziej delikatne i przyjemne w dotyku niż klasyczne packi BDSM. Pokryta futerkiem powierzchnia nie sprawia tak intensywnego bólu.

Ten typ jest jak najbardziej polecany dla osób początkujących.

Packi z odciskiem

To dość gadżeciarskie modele, które poza sprawianie przyjemnego bólu maja pozostawić na skórze określony ślad. I tak twoje pośladki mogą przyozdobić poziome lub pionowe paski, kółka, gwiazdki czy wzór typowy dla podeszwy buta.

Packi z rączką – a’la bicz

W tym przypadku mamy do czynienia zabawką która przypomina połączenie packi i bicza. To po prostu packa na długiej rącze co pozwala na mocniejsze uderzenia, bez przykładania większej siły.

Packi z elektrostymulacją

To coś dla tych, którzy chcą podkręcić napięcie do maksimum. Poza bólem pojawia się tu podniecająca stymulacja prądem. To gadżet dla bardzo zaawansowanych użytkowników. Przed rozpoczęciem zabawy musisz dokładnie przeczytać instrukcję i przeprowadzić solidny trening.