Wibratory różdżka (wand)

Czym wyróżnia się wibrator różdżka?

Przede wszystkim wibrator różdżka wyróżnia się charakterystycznym wyglądem, nie jest podobny do żadnego innego wibratora i łatwo go rozpoznać nawet początkującym. Dla jednych wygląda jak mikrofon, dla drugich jak różdżka. To pierwsze skojarzenie jest szczególnie trafne. Wibrator wand nie jest typowym wibratorem, a bardziej masażerem do różnych części ciała.

To także przodek większości wibrujących gadżetów. Wszystko zaczęło się od kultowego już masażera Hitachi, który pojawił się na rynku w latach 70. XX w. Początkowo wibratory różdżkowe podłączane były kablem do gniazdka elektrycznego co zapewniało im naprawdę solidną moc wibracji. Choć dziś coraz częściej występują w formie bezprzewodowej to nie straciły na swojej potężnej mocy. Bez dwóch zdań to jedne z najmocniejszych wibrujących zabawek dla dorosłych.

Większość różdżek ma zaokrągloną główkę i długą rączkę. Zwykle główka może się zginać, umożliwiając masażerowi dopasowanie do naturalnych konturów ciała i ułatwienie manewrowania nim po całym ciele.

Wibrującym elementem jest tylko główka, która potrafi zapewnić maksymalną stymulację. Jest to dużą zaletą, ponieważ w innych rodzajach wibratorów, (w szczególności mocne mini wibratory) wibrator wprawia w drganie całą dłoń. Wibrator różdżka eliminuje tę, niekorzystną dla niektórych osób cechę.

Masażer różdżka – jak wybrać odpowiedni?

Niewątpliwą zaletą masażerów móżdżkowych jest ich uniwersalność. Mogą być stosowane do stymulacji łechtaczki, sutków, penisa a także szyi czy pleców. Masażery różdżkowe są również nieco bardziej dyskretne, ponieważ zostały zaprojektowane jako narzędzie do masażu, a nie klasyczny wibrator – docenią to zapewne osoby lubiące dyskrecję. Co prawda wygląd jest jak najbardziej dyskretny, ale już samo korzystanie z wibratora typu wand niekoniecznie. Są one stosunkowo głośne.

Co niezwykle istotne modele bezprzewodowe są zazwyczaj mniej hałaśliwe, ale kosztem mniejszej mocy wibracji. Najsilniejsze są co do zasady wibratory różdżkowe podłączane na stałe do gniazdka elektrycznego. Jednak takie rozwiązanie zmniejsza w dużym stopniu mobilność zabawki. Także musisz wybrać – mocniejsze wibracje – mniejsza mobilność lub większa mobilność a słabsze wibracje.

Jeśli jesteś na wczesnym etapie swoich przygód z zabawkami erotycznymi, prawdopodobnie będziesz chciała zacząć od czegoś małego i spokojniejszego. Jako pierwszy wibrator doskonale sprawdzą się wibratory na palec czy wibratory łechtaczkowe. Kiedy poczujesz się gotowa, aby przejść na coś większego i potężniejszego śmiało sięgnij po wibrator różdżka.

Wibratory różdżkowe – jak z nich korzystać?

Wibratory różdżkowe są cenione ze względu na ich moc oraz długi uchwyt, który ułatwia posługiwanie się zabawką. Możesz trzymać uchwyt na wysokości klatki piersiowej i sięgać do łechtaczki bez poruszania mięśniami. To naprawdę duża wygoda! Obrotowa główka zapewnia pełną stymulację łechtaczki bez konieczności wykonywania zbyt wielu skomplikowanych manewrów.

Zanim uruchomisz wibrator typu wand dobrze się rozgrzej. To niezwykle ważny etap przed zabawą z każdym gadżetem erotycznym. Gra wstępna i odpowiednia rozgrzewka przygotuje cię na naprawdę mocne doznania jakie zapewniają wibratory różdżkowe. Możesz zacząć od przetestowania wibratora na udach, brzuchu czy ramionach. Kiedy dasz swojemu ciału czas na rozgrzanie się, możesz znaleźć nowe ekscytujące miejsca do stymulacji (z różdżką lub bez).

Nie zapomnij, że używanie masażerów różdżkowych może prowadzić do intensywnego orgazmu. Bądź na to gotowa! Ponieważ wibracje masażera różdżkowego są niezwykle silne, niektórzy uważają, że trzymanie różdżki tylko w jednym miejscu nawet przez krótki czas może powodować uczucie odrętwienia. Nie martw się, to zupełnie normalne. Jeśli zauważysz utratę czucia, wycofaj się i daj swojemu ciału odpocząć od wibracji.

Długotrwałe używanie masażerów różdżkowych w jednym miejscu może spowodować utratę odczuwania przyjemności, aby tego uniknąć, utrzymuj masażer w ruchu po całym sromie. Możesz nawet stymulować wrażliwe zakończenia nerwowe wokół odbytu. Obracaj wibrator w kółko lub w górę i w dół, a nawet od lewej do prawej.

Wibrator wand – przykłady

Spodobał ci się wibrator wand i pragniesz mieć taki egzemplarz w swojej kolekcji? Jesteś gotowa na naprawdę silne wibracje? W takim razie rzuć okiem na przykładowe modele wibratorów różdżkowych i wybierz swój ulubiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *