Wibrator na początek, dobry początek!

Pierwszy wibrator, a nawet już sam jego zakup jest dla wielu z nas trochę przerażający i być może bardzo skomplikowany. Jednak jest to również początek ekscytującej podróży do zupełnie nowego świata. Wibrator dla początkujących powinien spełniać szereg cech, aby nie przerazić, a tym bardziej nie odstraszyć. Jakie to cechy oraz jaki wibrator na początek będzie najlepszy dowiesz się czytając ten poradnik.

Jak wybrać ten jeden, pierwszy wibrator? Jedną z najwspanialszych cech wibratorów jest ich różnorodność. Mamy do wyboru wibratory klasyczne, wibratory ekskluzywne czy wibratory cienkie lub grube, małe i duże. Taki wachlarz możliwości daje sporą swobodę w dopasowaniu zabawki do własnych potrzeb, ale wprowadza także poczucie chaosu i dezorientacji, przynajmniej na początku.

Wiele osób, które zdobywają swoje podstawy w dziedzinie wibratorów, myśli, że są to te wszystkie masywne, falliczne obiekty naśladujące męskiego penisa. Oczywiście takie też możemy znaleźć jednak szeroki świat wibrujących gadżetów jest pełen takich, które są bardzo zgrabne, delikatne a często także cieszą oko swym finezyjnym wyglądem. Niektóre modele na pierwszy rzut oka wyglądają bardziej na nowoczesną ozdobę niż gadżet erotyczny.

Pierwszy wibrator dlaczego warto zacząć go używać?

Wibracje są świetne, ponieważ zdecydowana większość kobiet do osiągnięcia orgazmu (lub po prostu ogromnej przyjemności, która niekoniecznie prowadzi do orgazmu) wymaga zewnętrznej stymulacji łechtaczki. Co prawda istnieje wewnętrzna część łechtaczki, ale w większości przypadków najwięcej przyjemności sprawiają pieszczoty niewielkiego punktu na zewnątrz.

Tak więc wibratory są zasadniczo zaprojektowane tak, aby ułatwić osiąganie przyjemności. Jaki pierwszy wibrator wybrać, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych wariantów? Wiele zależy od Ciebie i twoich preferencji czy nawet anatomii. Jednak jest kilka cech, którymi wyróżnia się dobry wibrator dla początkujących osób.

Przed pierwszym wibratorem spróbuj palcami

Pierwszym krokiem przed wyborem wibratora jest poznanie swojego ciała. Dzięki temu ustalisz jaki rodzaj wibrującej zabawki może sprawić ci najwięcej radości. Najpierw sprawdź palcami, co jaki rodzaj stymulacji, w jakich miejscach sprawia ci największą przyjemność.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, spróbuj pocierać łechtaczkę ruchem okrężnym lub przesuwać palcami w górę i w dół po napletku łechtaczki. Jeśli chcesz spróbować mocniejszej stymulacji, możesz odciągnąć napletek i bezpośrednio, bardzo delikatnie dotknąć łechtaczki. To może być zbyt intensywne doświadczenie, więc nie martw się, jeśli taka stymulacja sprawia ci dyskomfort.

Możesz także spróbować włożyć palec lub dwa do pochwy i wygiąć je w kierunku pępka, w taki sposób aby znaleźć punkt G. Po tych wszystkich eksperymentach powinnaś być w stanie stwierdzić czy większą przyjemność sprawia ci stymulacja wewnętrzna, zewnętrzna a może połączenie ich obu. Pierwszy wibrator powinien w maksymalnym stopniu odpowiadać na twoje potrzeby w tym zakresie.

  • Do stymulacji zewnętrznej, czyli łechtaczkowej bardziej sprawdzą się, tu wielkie zaskoczenia – wibratory łechtaczkowe. Małe, zgrabne, przystosowane do precyzyjnej stymulacji.
  • Jeśli więcej przyjemności sprawia ci stymulacja wewnętrzna postaw na wibratory do punktu G. Ich specjalnie wyprofilowany kształt ułatwia osiąganie tego bardzo wrażliwego miejsca.
  • W przypadku gdy nie chcesz wybierać a najlepiej czujesz się podczas jednoczesnej stymulacji wewnętrznej i zewnętrznej wibrator królik jest dla ciebie stworzony!

Wibrator na początek – tylko w profesjonalnym sklepie!

Zanim udasz się do sklepu po swój pierwszy wibrator sprawdź w Internecie opinie o miejscu w którym planujesz zakupy. W ostatnich miesiącach sklepy z gadżetami dla dorosłych wyrastają jak grzyby po deszczu, nie brak wśród nich takich, które nie są w 100% uczciwe. Jak pokazują statystyki wibrator dla początkujących kupisz zapewne online. Co jest dla ciebie ważne to na pewno dyskrecja. Zwróć na to uwagę wybierając miejsce zakupu.

Druga, jeszcze ważniejsza sprawa to jakość wykonania. Jest to o tyle ważne, że wibrator będzie miał kontakt z najbardziej wrażliwymi częściami twojego ciała. Ostatnią rzeczą jakiej oczekujesz jest wysypka, podrażnienia czy reakcje alergiczne. Dlatego warto wydać nieco więcej na solidniej wykonany wibrator. Istotny jest także sam materiał, który powinien być bezpieczny dla skóry. Może to być np. silikon medyczny, cyberskóra czy dość niszowe w obecnych czasach szkło.

Jaki wibrator na początek? Zacznij na spokojnie!

Przeglądając Internet na pewno natrafisz na gigantyczne wibratory XXL. Niezwykle długie i/lub grube, które według informacji w opisie mają zapewniać niesamowite wrażenia każdej użytkowniczce. Nie twierdzę, że to ściema, jednak tego typu zabawki polecam bardziej zaawansowanym. Jako wibrator na początek dużo lepiej sprawdzi się coś małego, a najlepiej mini wibrator.

Wibratory łechtaczkowe przeznaczone wyłącznie do zewnętrznej stymulacji są zazwyczaj mniejsze, wciąż mocne, a w wielu przypadkach nawet urocze. Jeśli wiesz, że najwięcej przyjemności sprawia ci zewnętrzna stymulacja łechtaczki to taki wibrator jest właśnie dla ciebie.

Staraj się także unikać modeli nazbyt rozbudowanych i wyposażonych w niezliczoną ilość funkcji oraz ustawień. Mając zbyt duży wybór prędzej się pogubisz i zniechęcisz. Kilka trybów i mocy wibracji w zupełności wystarczy. Jak nabierzesz wprawy to będziesz mogła sobie pozwolić na bardziej wypasiony model. Zacznij jednak powoli, z umiarem. Pierwszy wibrator wcale nie musi być ostatnim, prawda?

Za pierwszym razem nie szalej z wydatkami!

Jeśli nie chcesz oszczędzać na swoim pierwszym wibratorze, nie ma problemu, zwłaszcza jeśli dokładnie wiesz, co sprawia ci najwięcej przyjemności. W przeciwnym razie zacznij od mniejszych wydatków. Szkoda byłoby wydać kupę kasy na coś co nie sprawia ci radości. Z wibratorami jest tak, że czasem potrzeba sporo testów, żeby odkryć prawdziwą perełkę lub właściwy sposób używania zabawki.

Każdy wibrator wibruje inaczej! Niektóre są mocniejsze, inne słabsze, jedne wibrują szybko drugie wolno. Może okazać się, że wolisz jeden styl od drugiego, ale nie dowiesz się który bardziej ci pasuje, zanim nie spróbujesz. Niezwykle istotne jest eksperymentowanie z ustawieniami zarówno typu wibracji jak i ich siły. Zanim znajdziesz swoją idealną konfigurację może minąć trochę czasu.

Przed zakupem pierwszego wibratora możesz sprawdzić czy regulamin sklepu przewiduje możliwość zwrotu używanej zabawki. Nie zawsze to możliwe, ale czasem się z tym spotykam. Szczególnie w przypadku droższych modeli.

Pamiętaj, że pierwszy wibrator nie musi być ostatnim

Nie wywieraj na siebie zbyt dużej presji, inaczej zakup pierwszego wibratora stanie się naprawdę stresującym doświadczeniem. Mówimy o zabawce erotycznej, która ma sprawiać przyjemność. Niech pierwszy wibrator nie odbiera ci jej, nawet na etapie zakupu.

Wybierz więc wibrator, który uważasz za atrakcyjny i seksowny. Eksperymentując, pamiętaj, że nie musi to być jedyny wibrator, którego będziesz używać do końca życia. Może to być po prostu pierwszy, ale wcale nie ostatni. Kiedy już poznasz lepiej świat wibrujących zabawek, zawsze możesz poszerzyć swoją kolekcję. Jest tak wiele niesamowitych wibratorów i innych zabawek erotycznych do wypróbowania! A teraz nie zwlekaj, tylko wejdź do pięknego świata wibrujących gadżetów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *