Kaptury BDSM – ogranicz zmysły, aby zwiększyć odczuwane bodźce!

Ograniczenie jednego lub kilku zmysłów to świetny sposób na zwiększenie intensywność pozostałych bodźców. Najczęściej zasłaniamy oczy partnera stosując opaski erotyczne nieco rzadziej gag BDSM knebluje usta blokując możliwość komunikacji werbalnej. Jednak największe możliwości dają na tym polu kaptury BDSM. Dość słabo znane, ale jak najbardziej warte uwagi.

To świetne gadżety BDSM, które w zależności od modelu pozwalają ograniczyć zmysł wzroku, słuchu czy mowy. Kaptur BDSM pozwala wcielić się w rolę strony uległej czy dominującej, a także może być pomocny przy odgrywaniu innych ról. Kaptur pozwoli ci wcielić się w ponętną kocicę czy uległego psa.

Kaptur BDSM a materiał wykonania

Kaptury różnią się między sobą materiałem wykonania, budową oraz ogólnym odbiorem wizualnym. Dzięki temu możesz dopasować go do swoich potrzeb i oczekiwań.

Każdy kaptur BDSM tworzy nieco inne i niepowtarzalne wrażenia. Najbardziej podstawowy model zakrywa szyję, tył głowy i prawie całe czoło, jednocześnie pozostawiając większość twarzy bez zakrycia. Inne modele zakrywają coraz więcej.

Niektóre z kapturów zakryją usta, ale pozostawiają oczy otwarte, inne z kolei dają możliwość patrzenia, ale zakrywają całą resztę głowy, podczas gdy inne zakrywają i usta i oczy, całą głowę.

Kaptury BDSM są dostępne jako pełne lub częściowe. Aby zrozumieć, który z nich będzie najbardziej odpowiedni, przyjrzyj się każdemu z nich nieco dokładniej.

Kaptury pełne

Te kaptury całkowicie zakrywają usta, oczy, nos i uszy, pozostawiając do dyspozycji zniewolonej stronie jedynie zmysł dotyku. Taka sytuacja wyostrza bodźce odczuwane przez skórę dając pole do popisu podczas zabawy z ciepłem i zimnem, piórkiem erotycznym czy gadżetami do spankingu.

Kaptury częściowe

Te kaptury są nieco wygodniejsze, ponieważ mogą mieć wycięcia odsłaniające usta, nos, uszy lub usta, a czasem kombinację powyższych. Częściowe kaptury są świetne dla początkujących, ponieważ ograniczenia nie są zbyt surowe, pomagając uległym przyzwyczaić się do zakrywania twarzy podczas zabawy.

Kaptur erotyczny a bezpieczeństwo

Włączając kaptur BDSM do swojej kolekcji zabawek pamiętaj o bezpieczeństwie. Fakt że część zmysłów jest ograniczona przez kaptur utrudnia komunikację między partnerami. Dlatego w tym przypadku szczególnie istotne jest ustalenie zasad bezpieczeństwa.

Jeśli kaptur pozwala na swobodną komunikację słowną wystarczy hasło bezpieczeństwa, wypowiedziane przerywa zabawę. A jeśli kaptur BDSM nie umożliwia komunikacji werbalnej musi to być określona czynność lub sygnał, wydawany np. za pomocą dzwoneczka.

Jeszcze przez zakupem upewnijcie się, że osoba, która będzie używać kaptura nie jest uczulony na materiał, z którego jest on wykonany. W większości przypadków będzie to lateks.

Osoby posiadające problemy z oddychaniem takie jak astma nie powinny korzystać z kapturów pełnych, a w przypadku częściowych musicie mieć absolutną pewność, że drogi oddechowe są w 100% drożne.

Niezwykle ważna jest także higiena i czyszczenie zabawki. Kaptur BDSM, tak jak inne gadżety powinien być czyszczony po każdym użyciu. W szczególności jeśli korzysta z niego więcej niż 1 osoba.

I oczywiście podstawowa zasada BDSM, żeby każda ze stron była w stanie czerpać maksimum przyjemności powinna być w pełni świadoma i gotowa na taki rodzaj zabawy.