BDSM dla początkujących – sprawdź od czego zacząć!

Być może czytałaś o tym w książce lub widziałaś na ekranie, ale czy kiedykolwiek miałaś okazję spróbować BDSM? Chcesz dowiedzieć się co oznacza ten skrót, a co najważniejsze sprawdzić od czego zacząć tę przygodę? Świetnie się składa bo ten wpis to BDSM dla początkujących. Dowiesz się z niego co to jest BDSM, co oznacza ten skrót, jak się przygotować, zrobić pierwsze kroki oraz z jakich gadżetów skorzystać.

BDSM to jedna z tych czynności seksualnych, które sprawiają tak, być może nieoczekiwaną przyjemność, że będziesz się zastanawiać, dlaczego nigdy wcześniej nie spróbowałaś! Z pewnością BDSM nie jest dla każdego, ale równocześnie jest czymś co wzbudza ogromne zainteresowanie wśród wielu osób. Dlaczego kończy się tylko na ciekawości? Być może wynika to z tego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy od czego zacząć. Jeśli też jesteś w takiej sytuacji to nie przejmuj się, mamy dla ciebie najważniejsze wskazówki BDSM dla początkujących.

BDSM może wydawać się trochę onieśmielający. Zwłaszcza dla osób, które myślą o nim przez pryzmat najbardziej ekstremalnych zachowań, w tym okaleczeń. Jednak to skrajności, które wcale nie są standardem jeśli chodzi o BDSM. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sama decydujesz o przebiegu zabawy i ustalasz nieprzekraczalne granice. Jeśli coś ci się nie spodoba, nie zrobisz tego ponownie, proste. Jest tak wiele odmian BDSM, że z dużym prawdopodobieństwem któraś przypadnie ci do gustu. Jednak najlepiej zacząć od BDSM dla początkujących.

BDSM dla początkujących, czyli jak zacząć?

Co sprawia, że ​​osoby początkujące są w stanie przekonać się do BDSM? Przede wszystkim jasne zasady oraz zapewnienie o bezpieczeństwie. Wyobrażenia o zabawie z ogniem czy ostrymi przedmiotami trzeba odłożyć między bajki, przynajmniej dla tych bardziej zaawansowanych.

Jednak opaska zasłaniająca oczy to coś, co z łatwością możesz dodać do codziennych igraszek, robiąc tym samym pierwszy krok w stronę BDSM. Inny, nieco bardziej pikantny sposób to krępowanie. Ale uwaga, polecamy go wyłącznie osobom, które mają jakiekolwiek pojęcie w tym zakresie. W przeciwnym razie może wyjść dość nomen omen krępująco.

Jak zacząć BDSM? Na samym początku raczej nie musisz wydawać fortuny na specjalistyczne i drogie gadżety. Chociaż wielu producentów oferuje naprawdę wysokiej jakości gadżety to na razie poczekaj z zakupem. Chodzi o to, że możesz być rozczarowana, (i spłukana) jeśli zakupiona zabawka nie sprawi ci przyjemności. Zacznij powoli i z czasem odkrywaj nowe obszary BDSM. W pewnym momencie możesz być nawet zaskoczona jak rozległy i rozbudowany jest to świat.

BDSM dla początkujących, czyli kiedy packa staje się narzędziem do klapsów

Chusta, szalik czy krawat może posłużyć ci do zasłonięcia oczu, klamerki do bielizny do zaciskania sutków lub łechtaczki, a wysokie skórzane kozaczki zrobią z ciebie seksowną dominę. Do pieszczot możesz wykorzystać mały wibrator albo masażer typu wand, lód czy kapiący wosk możesz dodać jako dodatkowy bodziec na który zareaguje skóra twoja lub partnera. Ale stop! Bezpieczeństwo przede wszystkim!

BDSM dla początkujących a podstawowe zasady bezpieczeństwa – komendy

Za fundament BDS uznaje się tzw. zasadę SSC – to skrót od safe/sane/consensual, czyli dosłownie: bezpieczny, rozsądny, za obopólną zgodą.

Mówiąc o bezpieczeństwie mamy na myśli nie tylko materiały bezpieczne dla skóry, ale także stosowanie odpowiednich zasad podczas zabawy oraz dobór właściwego partnera. Jeśli zastanawiasz się jak zacząć BDSM to musisz wiedzieć, że podstawą udanej zabawy jest wzajemne zaufanie, zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Nawet jeśli nie masz wątpliwości co do swojego partnera to zaczynając przygodę z BDSM będziesz chciała podjąć odpowiednie środki ostrożności. Chodzi o to, żeby za pierwszym razem, nie znając podstaw nie zrazić się do kolejnych prób. W ten sposób straciłabyś mnóstwo czekających cię wrażeń.

Ostrożność jest zdecydowanie na miejscu. Świadomość środków ostrożności to obok zaufania kolejny podstawowy element udanego pierwszego razu z BDSM. Typowym środkiem bezpieczeństwa może być ustalenie, jeszcze przed rozpoczęciem zabawy, określonej frazy lub słowa. Wypowiedziane będzie znakiem do wstrzymania zabawy, możesz go użyć w momencie gdy poczujesz się niekomfortowo lub uznasz, że pieszczoty są zbyt intensywne.

Możesz ustalić kilka komend, które będą jasnym sygnałem dla partnera. Dość często spotykany jest system zielony-żółty-czerwony. Analogicznie do sygnalizacji świetlnej. Kiedy wypowiesz hasło “zielony” partner może kontynuować, “żółty” potrzebujesz chwilę odpocząć lub zwolnić, z kolei “czerwony” to informacja do natychmiastowego przerwania. Najlepiej trzymać się z daleka od „stop” lub „nie”, które często są wykorzystywane podczas odgrywania ról, kiedy wypowiadając je tak naprawdę nie chcesz przestać.

Wypowiedzenie słowa nie zawsze będzie możliwe, dlatego sygnały mogą przyjmować inną formę. Przykładowo gdy jesteś zakneblowana i nie jesteś w stanie wypowiedzieć żadnego słowa sygnałem może być upuszczenie trzymanego przedmiotu czy skorzystanie z dzwoneczka.

BDSM – początek i inne zasady bezpiecznej zabawy

Oprócz przyjętych komend musisz także pamiętać o innych aspektach wpływających na bezpieczeństwo. Podczas krępowania unikaj wiązań, które są zbyt ciasne lub zaciskają się pod wpływem ruchu. Co więcej stosowanie zbyt mocnych materiałów do wiązania również jest potencjalnie niebezpiecznie. Chodzi o to, że w krytycznych przypadkach wiązanie może odciąć krążenie, a wtedy trzeba szybko rozciąć je nożyczkami. Jeśli będzie to krawat czy szalik możesz mieć problem z ich rozcięciem. Wybierz materiały do ​​wiązania, które można łatwo odciąć nożyczkami, początkującym powinien wystarczyć prosty zestaw linek, które są zabezpieczone rzepem.

BDSM dla początkujących powinien zaczynać się bardzo powoli. Przykładowo możesz wystartować z chłostą i zasłoniętymi oczami. Zacznijcie od lekkiej chłosty, bez opaski na oczach, którą możesz dodać na kolejnym etapie zabawy. Najlepiej trzymać się jednej fantazji na raz i nie zmieniać scenariusza w trakcie. Dzięki temu unikniesz sytuacji w której igraszki staną się zbyt przytłaczające.

Na koniec pamiętaj, aby podczas chłosty trzymać się z dala od narządów i wrażliwych części ciała. Pośladki oraz tył ud są wystarczająco odporne aby czerpać przyjemność z klapsów. Trzeba uważać, żeby nie uderzyć zbyt wysoko, nad pośladki czyli w miejscu gdzie znajdują się nerki, które zbyt mocnym uderzeniem można uszkodzić.

W przypadku dłuższych biczów i pejczy konieczne może okazać się ćwiczenie na poduszce, które zwiększy twoją celność. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ takie gadżety mogą owinąć się wokół i zranić twojego partnera w miejscach, których nie zamierzałeś stymulować.

Od czego zacząć, czyli BDSM niejedno ma imię

Oczywiście na samym początku możesz próbować wszystkich odsłon BDSM – niewoli, dominacji i uległości, sadyzmu i masochizmu. Choć to dość szerokie pojęcia, które w wielu obszarach nakładają się na siebie. Możesz zacząć od pojedynczych elementów jak na przykład klapsy. To idealne rozwiązanie na początek, bo jedyne czego potrzebujesz do takiej zabawy to chęci oraz ręka partnera, a ponadto to dość łagodna forma BDSM.

Dawanie klapsów to jeden z elementów bardziej zaawansowanego BDSM czyli odgrywania roli pana i uległej lub na odwrót. Choć klapsy mogą być tylko i wyłącznie klapsami, które sprawiają ci przyjemność i uwalniają dodatkowe hormony.

Podstawowe formy BDSM

Jak już dobrze wiesz BDSM może przyjmować najróżniejsze formy. Niektóre są naprawdę subtelne i delikatne, inne wręcz przeciwnie. Do podstawowych zachowań zaliczyć można te, które budują skrót BDSM czyli:

 • B&D (Bondage i Discipline) – wiązanie i dyscyplina,
 • D&S (Domination i submission) – dominacja i uległość,
 • S&M (Sadism i Masochism) – sadyzm i masochizm.

W bardziej szczegółowym podziale zachowania seksualne, które można przypiąć pod BDSM to:

 • Zasłanianie oczu i ograniczanie pola widzenia,
 • Klapsy, tzw. spanking,
 • Chłosta, czyli whipping,
 • Zabawa z ciepłem i zimnem, np. wosk i lód,
 • Wiązanie i ograniczanie ruchu,
 • Szczypanie i podgryzanie,
 • Kneblowanie ust,
 • Odgrywanie ról, w tym dominacja nad partnerem,
 • Odmawianie partnerowi dostępu do twojego ciała,
 • Czerpanie przyjemności z upokorzenia,
 • Podwieszanie tzw. suspension,
 • Elektrostymulacja,
 • Sadyzm i masochizm wraz ze skrajny i bardzo niebezpiecznym edgeplay oraz sensation play.

Jak widzisz zakres zachowań BDSM jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno aktywności stosunkowo łagodne jak na przykład klapsy czy zasłanianie oczu. Jednak do BDSM zaliczają się także różnego rodzaju zachowania masochistyczne i sadystyczne wśród których są i takie, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia a nawet życia.

Lepiej zostańmy przy łagodnych formach BDSM. Jako początkujący możesz z powodzeniem spróbować odgrywania ról, krępowania ciała, zasłaniania oczu, chłosty, klapsów, kneblowania ust czy zabaw z temperaturą.

Gadżety BDSM, czyli jak urozmaicić zabawę?

Linki, kajdanki i inne gadżety do krępowania

Do krępowania ciała polecamy miękkie i wytrzymałe linki z nylonu. Ich zaletą jest przede wszystkim miękkość i fakt, że nie wywołują podrażnień. Nylon jest na tyle wytrzymały, że nawet po wielokrotnym użyciu nie traci swoich właściwości.

Wiele osób szuka puszystych kajdanek, ponieważ wydają się wygodniejsze, ale często okazuje się, że linki są od nich o niebo wygodniejsze. Linki są na tyle uniwersalne, że z ich pomocą bez problemu zamienisz swoją sypialnię w fantazję o niewoli!

Opaski na oczy, maski i szarfy

Innym gadżetem pozwalającym na ograniczenie partnera są opaski erotyczne oraz maski na oczy. Z jednej strony opaska lub szarfa może całkowicie zasłonić pole widzenia, a wykluczenie jednego zmysłu, zazwyczaj potęguje doznania odczuwane przez pozostałe. Z zasłoniętymi oczami dotyk partnera może być jeszcze przyjemniejszy. Z drugiej strony maski mogą dodawać tajemniczości partnerce, jednocześnie pozwalając jej w pełni na korzystaniu ze wzroku, mowa tu o okazjonalnych maskach karnawałowych.

Kneble do ust

Podczas zabawy w zniewolenie podniecające może być kneblowanie ust, w czym pomogą wszelkiego rodzaju kneble. Silikonowe knebelki to dobry początek, a warto zacząć od tych mniejszych, które zazwyczaj są oznakowane jako “dla początkujących”. Niektóre modele są skonstruowane na zasadzie smoczka dziecięcego, co jest wygodniejsze dla szczęki niż typowy knebel w formie kuli. Jeśli obawiasz się, że zabraknie ci tlenu poszukaj knebla z dziurkami, które umożliwiają przepływ powietrza.

Packi, pejcze i piórka

Impact play odnosi się do każdej formy uderzenia w ciało w celu zaspokojenia seksualnego. Wielu partnerów seksualnych praktykuje tę formę BDSM w najbardziej powszechny sposób, czyli poprzez klapsy zadawane dłonią partnera. Jednak istnieje szereg gadżetów, które mogą ci w tym pomóc.

To głównie packi BDSM, które są substytutem dłoni partnera. Mogą one przyjmować różne rozmiary co decyduje o ich potencjalnej sile. Mniejsze i lżejsze przeznaczone są raczej dla początkujących, kiedy bardziej doświadczone osoby mogą z powodzeniem spróbować większych i masywniejszych modeli.

Równie popularne są pejcze BDSM. O ile packi są dość sztywne tak pejcze składają się z długich i luźnych frędzelków. Dzięki temu możesz nie tylko uderzać, ale także delikatnie łaskotać. W tym celu jeszcze lepiej sprawdzą się super delikatne piórka erotyczne.

Zaciski, klamerki i klipsy

Jeśli chcesz spróbować włączyć klamerki do swojego życia seksualnego, ale obawiasz się ich tylko dlatego, że kojarzą się z BDMS to przestań tak myśleć! Klamerki BDSM, zaciski i klipsy na sutki są dużo powszechniejsze niż może ci się wydawać. Zaciski mocowane są bezpośrednio do sutka, a wrażenia przy tym odczuwane mogą być bardzo różne. Wiele zależy od konstrukcji zabawki i siły zacisku.

Takie gadżety zwiększają doznania poprzez zaciśnięcie i wymuszenie przepływu krwi z sutka, co przypomina uczucie przyjemnego szczypania. Niewątpliwą zaletą zacisków jest stymulowanie stref erogennych bez udziału dłoni. Dzięki temu możesz je wykorzystać w inny sposób. Większość zacisków posiada regulację, co pozwala dostosować siłę ucisku do twoich potrzeb.

BDSM dla początkujących – podsumowanie

Jeśli nadal zastanawiasz się nad BDSM to proponujemy porozmawiać o swoich fantazjach z partnerem. Prawdopodobnie zabawy BDSM pojawiają się także w jego fantazjach erotycznych. Nie rezygnuj z BDSM tylko ze względu na stereotypy czy przesadzone opinie. Odkrywanie świata BDSM może sprawić wam naprawdę niesamowitą przyjemność.

Tak naprawdę nie ma jednego, modelowego sposobu na BDSM. Może on przyjmować zarówno delikatne, jaki bardzo hardcore’owe formy, a żadna z nich nie jest lepsza lub gorsza od pozostałych. Właśnie dlatego każdy może poczuć smak BDSM, a stosowanie się do podstawowych zasad pomoże zapewnić pozytywne wrażenia z zabawy.