Dilda do analu – przykłady

Myślisz, że dildo analne jest właśnie dla ciebie? Masz wrażenie, że ten sposób stymulacji może cię zainteresować? W takim razie sprawdź kilka modeli i zacznij zabawę!

Dildo analne – co to jest?

Dildo do analu przeznaczony jest do stymulacji odbytu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wszystkie dildo analne mają jedną wspólną cechę: stymulują strefy erogenne co ma na celu dostarczenie wyjątkowej przyjemności. Główną różnicą między tym typem dildo a innymi jest szersza podstawa, która zapobiega ewentualnej utracie w odbycie. Z reguły analne dildo jest krótsze niż klasyczne modele. Zwykle liczy od 10 do 15 cm długości i 2,5 cm grubości.

W przeciwieństwie do wibratorów analnych, dildo musi być poruszane siłą swoich mięśni lub partnera. Chyba, że mówimy o modelu z przyssawką, to co innego. Wibratory analne mogą dodatkowo się obracać, wirować lub pulsować. Jednak oba gadżety mogą na swój sposób uatrakcyjnić zabawę.

Gadżety erotyczne są ciekawą alternatywą dla klasycznego stosunku płciowego, stymulacji łechtaczkowej lub punktu G. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze stymulacją odbytu idealnym wstępem może być właśnie dildo analne. Pozwala ono wejść w świat stymulacji odbytu i albo ci się to spodoba albo będziesz chciała jak najszybciej zapomnieć. Jeśli jednak będziesz ostrożna, to pierwsza opcja jest znacznie bardziej prawdopodobna.

Odbyt ma wiele zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za odczuwanie przyjemności i rozkoszy. Szkoda byłoby pozbawić się chociażby okazji do spróbowania.

Jak wybrać dildo do analu?

Na samym początku, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie próbowałaś seksu analnego, dildo do analu może wydawać się nieco tajemnicze, wręcz przerażające. Jednak to tylko obiegowa opinia o tego typu gadżetach. Najlepiej jest przekonać się na własnej skórze, bo może się okazać, że ten sposób stymulacji jest właśnie dla ciebie.

Jeśli chodzi o wybór dildo do analu to istotnych jest kilka kwestii. Pierwsza z nich to bezpieczeństwo. Klasyczne dildo nie nadaje się do stymulacji analnej, ponieważ nie posiada właściwej budowy. Chodzi o to, że zbyt wąskie dildo u podstawy może zostać wessane w głąb odbytu, co może skończyć się nawet wizytą u lekarza. Jednak profesjonalne dildo analne posiada budowę, która uniemożliwia taką sytuację.

Istotne jest też dopasowanie wielkości do swojego stopnia zaawansowania. Na samym początku dildo do analu powinno być stosunkowo cienkie i smukłe, tak, żeby dodatkowo nie utrudniać penetracji. Kolor i styl to już drugorzędna, ale nadal istotna kwestia. Wygląd dopasuj po prostu do twoich preferencji.

Który analne dildo będzie najlepsze?

Analne dildo może występować w różnych konfiguracjach. Pierwsza to klasyczne dilda analne. Są stosunkowo małe i smukłe, mają kształt i cechy przypominające prawdziwego członka. Takie dildo można łatwo wsunąć do odbytu, więc nie ma potrzeby mocnego rozciągania, czego wielu z nas na początku boi się najbardziej.

Kolejną grupą jest grube i często też długie dildo analne. To modele dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którym nie wystarczają już klasyczne rozmiary. Dildo XXL potrafi być naprawdę monstrualne i podczas zabawy z nich trzeba zachować szczególną ostrożność.

Ostatnia duża grupa to dildo analne, które ma postać złączonych ze sobą kulek i koralików. Elementy mają różne wielkości, zazwyczaj na samym wierzchołku są najmniejsze koraliki, które wraz ze zbliżaniem się do podstawy stają się coraz większe. Możesz zatrzymać się w dowolnym momencie testując nie jako swoje możliwości, a kulkowa budowa zapewnia dodatkową przyjemność.

Dilda analne a bezpieczeństwo

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zabawkami do seksu analnego, to przede wszystkim musisz mieć na uwadze bezpieczeństwo. Jest to niezbędne, bo inaczej z dużym prawdopodobieństwem ​​dołączysz do długiej listy osób, które musiały szukać pomocy medycznej, bo coś utknęło im w odbycie. Mówiąc o bezpieczeństwie, mam na myśli głównie używanie wyłącznie gadżetów zaprojektowanych specjalnie do zabaw analnych. Nawet nie myśl o przypadkowych artykułach gospodarstwa domowego lub warzywach! To bardzo, bardzo zły pomysł.

Mięśnie wokół odbytu działają przede wszystkim jako napinacze, a każdy przedmiot, który nie jest przeznaczony do odbytu, może być głęboko zassany. Kurczące się mięśnie sprawią, że przedmiot będzie niezwykle trudny do uchwycenia i wyciągnięcia. Poza tym nie ma potrzeby ryzykować. Wszystkie dilda analne i inne gadżety do tego typu zabaw mają odpowiednią budowę, co zapobiega utknięciu zabawki wewnątrz ciała.

Dildo do stymulacji analnej a nawilżenie

Maksimum przyjemności osiągniesz tylko wtedy jeśli zadbasz o odpowiednie nawilżenie. Najlepiej stosować dedykowane lubrykanty lub żele. Jeśli dildo, którego używasz wykonane jest z silikonu, pod żadnym pozorem nie używaj lubrykantów na bazie silikonu. Jeśli to zrobisz, możesz zniszczyć zabawkę a na pewno nie chcesz, aby tak się stało.

Jeśli masz zamiar zaprosić swojego partnera do wspólnej zabawy, upewnij się, że jest na to gotowy. W przeciwnym razie może się okazać, że niespodzianka nie będzie do końca przyjemna. Trzeba być bardzo ostrożnym, dobrze znać umiejętności drugiej osoby, a w przypadku bólu przerwać grę lub zmienić jej kształt. Seks analny wymaga również odpowiedniego podejścia higienicznego.

Nawet jeśli lewatywa nie jest konieczna, jej wykonanie z pewnością poprawi twój komfort psychiczny. Ważne jest również, aby po zabawie odbytu nie wkładać zabawki, penisa ani palca bezpośrednio do pochwy. Najpierw należy je dokładnie umyć, a w przypadku prezerwatywy wymienić.