Dzisiaj przetrwać związek na odległość jest jednak zdecydowanie prościej niż jeszcze 10 czy 15 lat temu. Przede wszystkim internet daje nieograniczone możliwości kontaktu. Na utrzymanie związku musicie jednak zapracować razem. Jak?

Związek na odległość — jak przetrwać?

W przypadku związku na odległość problemem jest przede wszystkim brak bliskości. Możecie ze sobą rozmawiać najwięcej czasu, jak to tylko możliwe, ale by utrzymać związek, potrzebujecie także innej sfery wspólnego życia. Bez wspólnych chwil trudno wyobrazić sobie udany związek, co jednak jeśli na spotkania twarzą w twarz macie możliwość tylko raz, dwa razy w tygodniu, czasem miesiącu albo nie widzicie się jeszcze dłużej. Czy to oznacza, że nie macie szans na stworzenie stabilnego związku?

Być w relacji partnerskiej 

Dildo z przyssawkąbielizna BDSM to tylko kilka przydatnych akcesoriów, które mogą pomóc wam spędzić przyjemny i ekscytujący wieczór, mimo że nie będziecie fizycznie obok siebie. Dzisiaj internet umożliwia szereg połączeń z obrazem, które można odpowiednio zabezpieczyć. Tylko od was zależy, czy zostaniecie na poziomie pikantnych rozmów i stymulowania wyobraźni, czy pójdziecie dalej i sięgniecie np. po dildo analne. To wasz związek, wasza seksualność i wasze reguły. Skupić się tutaj trzeba na sobie i drugiej połówce, a nie na tym, co o waszym związku mogą sądzić inni. 

Zagrożenia w przypadku relacji na odległość

Są związki na całe życie, które rozpoczynały się jako związki na odległość. To, że od razu nie mieszkacie ze sobą czy obok siebie, nie oznacza, że wasza relacja jest skazana na przegraną. Wręcz przeciwnie — jeśli odpowiednio o nią zadbacie, może was zmobilizować do zbudowania naprawdę trwałych fundamentów pod bardzo udany związek. Gdzie istnieje ryzyko? Przede wszystkim w komunikacji. Przy relacji na odległość nie może być niedomówień, połówek i liczenia, że druga strona się domyśli. Pamiętaj, że partner cię nie widzi przez długi czas, nie ma okazji na bieżąco obserwować twoich reakcji, trudniej często więc o niewerbalne porozumienie. Druga ważna sprawa to kontakt. On musi być regularny, jeszcze bardziej niż w tradycyjnym związku musimy dbać, aby sprawy życia codziennego nie odciągnęły nas od drugiej osoby. 

Wspólne zamieszkanie — czy już czas?

Kupienie nowego mieszkania, wspólne gniazdko to dla jednych sposób, aby w końcu przetrwać rozłąkę, ale i forma kontrolowania partnera. Jeśli twój związek zdaje się nie przetrwał próby czasu i życia na odległość, wspólne mieszkanie go nie uratuje. Decyzja o takiej zmianie powinna być raczej podyktowana tym, że jesteśmy już na tyle silnym związkiem, na tyle pewnym siebie, że jesteśmy dla siebie nawzajem gotowi podjąć takie wyzwanie.