Z każdym rokiem wibratory oraz inne zabawki erotyczne nie tylko przestają być tematem tabu, ale również stają się coraz bardziej popularne. Według badań przeprowadzonych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research z 2019 r. wynika, że niespełna 30% badanych chociaż od czasu do czasu urozmaica swoje życie seksualne różnego rodzaju gadżetami. Niestety nie wiemy ile z nich to wibratory, ale bez wątpienia ich udział jest duży.

Wibratory dla kobiet przeniknęły w naturalny sposób do popkultury, a wszystko zaczęło się od kultowej sceny z wibratorem króliczkiem w serialu “Seks w wielkim mieście.

Choć może wydawać się, że o wibratorach wiemy już wszystko, wciąż jest wiele rzeczy, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Poniżej 15 faktów i ciekawostek o wibratorach.

1. Powstały wcześniej niż elektryczność

Pierwszy wibrator wibratora został wprowadzony na rynek w 1734 roku i zasilany był ręczną korbką. Początkowo przeznaczenie wibratorów związane było wyłącznie z “zabiegami medycznymi”. Za ich pomocą leczono rzekomo występującą u kobiet “histerię”.

Dla porównania pierwsze ogniwa galwaniczne i prądnice to dopiero początek XIX w. a więc ponad 70 lat po pierwszym wibratorze.

2. Masowa popularność dopiero od lat 80. XX w.

Naprawdę głośno o wibratorach stało się dopiero w 1973 roku. Kiedy to nowojorska artystka Betty Dodson zwróciła uwagę kobiet, że Magiczna Różdżka Hitachi może być stosowana nie tylko jako masażer pleców. Podczas jej warsztatów wiele kobiet poszło w jej ślady wykorzystując masażer do masturbacji.

3. Zwierzęta również ich używają

Samice jeżozwierzy w niewoli są znane z tego, że umieszczają kij między nogami i przeciągają go po ziemi, aby poczuć wibracje na swoim ciele.

4.Wibrator królik powstał jako obejście prawa

W czasach kiedy w Japonii powstawały pierwsze wibratory króliczek prawo nie pozwalało na tworzenie produktów obscenicznych, a więc w kształcie prawdziwych penisów. Aby ominąć te regulacje, firmy nadały swoim zabawkom kształt słodkich zwierzątek, w ten sposób narodziła się tradycja.

5. Korzystanie z wibratora uczyni cię lepszym piosenkarzem?

Vibrant Voice Technique, opracowany przez trenera Davida Leya, zakłada, że użycie wibratora może „szybko i skutecznie poprawić rezonans wokalny”.

6. Pierwszy elektryczny wibrator ważył prawie 20 kg!

Pierwszy elektryczny wibrator został wynaleziony w latach osiemdziesiątych XIX wieku, stworzył go brytyjski lekarz Joseph Mortimer Granville. Zadaniem tego wynalazku było łagodzenie bólów mięśniowych. Do obsługi potrzebne były 2 osoby (nie licząc “pacjenta”) a całą konstrukcja ważyła 18 kg.

7. Wibrator na dziale AGD?

Do początków XX w. wibratory były dostępne w sklepach na dziale AGD. Pierwszy elektryczny wibrator został oficjalnie opatentowany przez Hamilton Beach w 1902 roku. Był to jeden z pierwszych sprzętów domowych, który został zelektryfikowany. Uczyniono to zaraz po czajniku, maszynie do szycia, tosterze czy wentylatorze.

8. W Teksasie nieć więcej niż 6 wibratorów

Jeśli marzysz o dużej kolekcji zawierającej wibratory realistyczne, wibratory łechtaczkowe a nawet bardziej szalone wibratory ciśnieniowe i jesteś Teksanką to musisz uważać.

W tym stanie nielegalne jest posiadanie więcej niż 6 gadżetów. Tłumaczone jest to jako przeciwdziałanie gromadzeniu zabawek w celu ich sprzedaży.

9. Wibrator droższy niż luksusowy samochód

Najdroższy wibrator na świecie został wykonany przez australijskiego jubilera Colina Burn’a. Ten wykonany z platyny i wysadzany 2000 diamentów, szafirów i różowych brylantów kosztuje 1 000 000 $ czyli prawie 4 miliony polskich złotych.

10. Zakazane zabawki erotyczne

Produkcja i sprzedaż zabawek seksualnych w Indiach, Malezji i Republice Południowej Afryki jest nielegalna.

11. Największy producent: Chiny

Chiny produkują obecnie 70 procent, czyli zdecydowaną większość, światowych zabawek.

12. Wibratory to najpopularniejsze gadżety erotyczne

Trzy najchętniej kupowane gadżety erotyczne to wibratory (19,2%), dildo (16%) i lubrykanty (14%).

13. Tester wibratorów

Producenci wibratorów zanim zdecydują które modele trafią do produkcji zlecają przetestowanie swoich nowych zabawek. Testerzy, najczęściej wolontariusze otrzymują za swoją pracę realne wynagrodzenie.

14. Niebezpieczne wibratory analne

W przeszłości wibratory analne nie różniły się niczym od klasycznych wibratorów. Jednak po tym jak coraz częściej pojawiały się przypadki o zassaniu zabawki w głąb odbytu i konieczności interwencji lekarskiej zaczęto dodawać szeroką podstawę, która to uniemożliwia.

15. Ulubiony kolor to preferencja kulturowa

Okazuje się, że Belgowie lubią zabawki w kolorze pomarańczowym, ale nie znoszą czerwonych. Francuzi uwielbiają jasny fiolet, ale nie chcą patrzeć na żółty, z kolei Amerykanie nie są wybredni jeśli chodzi o kolor. W Polsce najpopularniejsze są wibratory czarne i różowe wibratory. Choć z pewnością są i tacy którzy uwielbiają złote wibratory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *